+420 774 404 143 | |
Volejte PO-PÁ 7-14:30 |
Jak správně odzimovat bazén

Pokud jste bazén dobře zazimovali, jeho spuštění do provozu by mělo být velmi jednoduché..
Prvním krokem je vyčištění stěn a dna bazénu od mechanických nečistot. K tomu můžete použít přípravek VIKTOR anebo NA USAZENINY, pokud se chcete zbavit bílých skvrn. Na jaře také očistíme zastřešení a okolí bazénu od narostlých řas zředěným roztokem přípravku NA ŘASY.
Teď zapojte potrubní systém včetně čerpadla a pískového filtru zpět do okruhu a zkontrolujte, zda jsou všechny výpustní otvory opět osazeny uzávěrem. Spusťte čerpadlo a doplňte bazén vodou do plného stavu. Jakmile je v systém zpět v provozu dokončete proces čištění vysátím dnových nečistot do filtru.
Nyní můžeme přistoupit k chemické úpravě vody. Pokud je voda tvrdá - jako obvykle bývá studniční - použijte přípravek MASKOVAČ TVRDOSTI. Ten zabrání vylučování vápenatých, hořečnatých a rovněž železitých solí, které se projeví silným a z vody obtížně odstranitelným rezavým zákalem. Pozor - nikdy neupravujte tvrdost vody hned po použití produktu VLOČKA. Nechte alespoň jednou proběhnout všechnu vodu v bazénu filtrací. K měření tvrdosti vody můžete využít tester, který je mezi produkty bazénové chemie Vodnář.
Další na řadě je zjištění pH vody, kdy s výhodou využijete pH testery. Na základě jejich údajů si vyberete přípravek pH plus nebo pH mínus, abyste zásaditost nebo kyselost vody upravili na optimální úroveň okolo sedmi.
K dispozici je celá řada přípravků bazénové chemie Vodnář. Jejich konkrétní použití si ukážeme v dalších videích. Teď je dobré, abyste věděli, že existuje chlorová, bezchlorová a kyslíková chemie. Každá má své výhody a použití. Nechte běžet cirkulaci vody v bazénu a potrubí, aby došlo k úplnému promíchání přípravků. Na závěr ještě znovu pro jistotu zkontrolujte hodnotu pH. Teď už jen stačí počkat, až se voda zahřeje natolik, abyste se mohli pohodově koupat.